Do kina marsz! - kinowe premiery w maju 2016

Majowa pogoda jest, jak dotąd, na tyle piękna, że szkoda ją marnować zamykając się w ciemnej sali kinowej. Jeśli jednak macie okazję skosztować kina pod chmurką to serdecznie Was do tego zachęcam. Zwłaszcza, że w tym miesiącu repertuar kin nie jest zbyt zachęcający i miałam problem, żeby wyłuskać coś co naprawdę może Was zainteresować.

Premiery 6 maja

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Studio Marvela po raz kolejny stara się połączyć losy swoich bohaterów w jednym filmie. Tym razem wszyscy superbohaterowie muszą podlegać nowemu prawu, które zmusza ich do ujawnienia swojej tożsamości. Powoduje to konflikty wśród Avengersów jak zwykle walczących również z nowym wrogiem. Dotychczasowe recenzje są bardzo przychylne, więc na pewno fani nie powinni być zawiedzeni.

#Wszystko gra

Polski musical to coś tak rzadkiego, że od razu wzbudza skrajne emocje. W ostatnich latach twórcy coraz częściej sięgają po ten gatunek, ale wciąż brakuje sensownego połączenia fabuły z muzycznym repertuarem. Być może reżyserka, głównie teatralna, Agnieszka Glińska znajdzie receptę na sukces powracając do znanych, kultowych piosenek w nowych aranżacjach.

Premiery 13 maja

Już za Tobą tęsknię

Od czasów „Thelmy i Louise” uwielbiam filmy o prawdziwej, damskiej przyjaźni. O dziwo jest to rzadkie zjawisko, bo nie można do niego zaliczyć milionów komedii, gdzie psiapsiółki ratują się z głupawych opresji. Być może sympatyczne Drew Barrymore i Toni Collette przełamią ten schemat i pokażą na ekranie jak wyglądają prawdziwe relacje między kobietami na dobre i na złe.

Nasza młodsza siostra

Japońskie kino nie jest mi zbytnio znane, wciąż dystansuje się od kina azjatyckiego, ale nie przestaję próbować przełamać tych barier. „Nasza młodsza siostra” zasłynęła na największych festiwalach na świecie, w tym w Cannes, dlatego wierzę, że opowieść o siostrach powracających po latach na pogrzeb ojca może być intrygująca.

Premiery 20 maja

Zakładnik z Wall Street

Połączenie dwóch najbardziej interesujących tematów – mediów i pieniędzy, w połączeniu z obsadą aktorską w postaci George’a Clooneya i Julii Roberts na pewno przyciągnie wielu widzów przed ekrany. Ten pierwszy prowadzi w tv popularny program, w którym doradza jak inwestować swoje pieniądze. Gdy pewien z widzów traci w ten sposób wszystkie swoje oszczędności grozi prowadzącemu śmiercią. Show must go on, więc widzowie programu śledzą próbę wytłumaczenia prowadzącego. Mam nadzieję, że Clooney sprostał temu wyzwaniu.

Nienasyceni

Słynna para z czołówek gazet ucieka od paparazzi na wakacje do Sycylii, gdzie niespodziewanie spotykają byłego partnera kobiety (Tildy Swinton) – w tej roli Ralph Finnes wraz ze swoją córką (Dakota Johanson). Między tą czwórką rodzi się napięcie, które burzy ich dotąd nudne życie.

Premiery 27 maja

Alicja po drugiej stronie lustra

Kontynuacja losów Alicji, która powraca do Krainy Czarów nie wymaga większego komentarza. Ci którzy polubili pierwszą wersję z Johnnym Deppem i Mią Wasikowską na pewno będą ciekawi jak z wersją Tima Burtona poradzi sobie inny reżyser James Bobin.

Angry Birds

Czy ktoś nie słyszał o tej popularnej grze komputerowej? To była tylko kwestia czasu, kiedy temperamentne ptaszki spotkają na swojej drodze przeszkadzające im stworzenia – zielone świnki. Jestem ciekawa czy uda się temu filmowi dorównać fenomenowi Minionków.

Lato Sangaile

Francuski film o dwóch nastolatkach, które połączą odmienne temperamenty, ale też i wspólna pasja. Jedna z nich, Auste, jest przebojową 17-latką, zaś Sangaile to marzycielka z wielkim lękiem wysokości. Przeszkadza to dziewczynie w spełnieniu swojego planu czyli stania się pilotką. Ich więź, która zrodzi się podczas pokazu lotniczego daje dziewczynom nowe spojrzenie na życie

Komentarze

Popularne posty