Do kina marsz! #3 - premiery w marcu 2015

Po obfitym kinowym styczniu i lutym, trzeci miesiąc roku 2015 zapowiada się mniej spektakularnie. Mimo to oczekuje 2 premier filmów nagrodzonych na europejskich festiwalach – "Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej, która otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię na Festiwalu Filmowym w Berlinie oraz "Sils Maria" Oliviera Assayasa, gdzie drugoplanowa rola Kristen Stewart została doceniona Cezarem. Mniej wymagający widzowie na pewno też znajdą coś dla siebie.

PREMIERY 6 MARCA

BODY/CIAŁO

Janusz Gajos, Maja Ostaszewska i Justyna Suwała w świecie na pograniczu życia i śmierci. Ojciec z córką anorektyczką nie potrafią pogodzić się ze śmiercią swojej najbliższej kobiety. Pomocna ukazuje się terapeutka dziewczyny, która posiada zdolność kontaktu ze zmarłymi. Bardzo jestem ciekawa tego filmu, tym bardziej że moje podejście do kina Szumowskiej z czasem zmieniło się i teraz jestem jej bardziej przychylna. Mam nadzieję, że tym razem się nie rozczaruję.

DUMNI I WŚCIEKLI

Komedia o interesującej fabule – lata 80-te, grupa aktywistów gejów postanawia wesprzeć strajk konserwatywnych górników. Liczę na pozytywne wrażenia, tym bardziej że na ekranie będzie można zobaczyć Billa Nighy ("To właśnie miłość") i Imeldę Staunton (profesor Umbridge z "Harry'ego Pottera").

BÓG NIE UMARŁ

Student sprzeciwia się swojemu profesorowi filozofii każącemu napisać pracę potwierdzającą, że Bóg umarł. W ramach zadośćuczynienia musi udowodnić istnienie Boga. Kolejna amerykańska obyczajówka do powzruszania się, ale być może dla kogoś otwierająca spojrzenie na kwestię wiary.

FOCUS

Will Smith i Margot Robbie jako para oszustów o relacji uczeń- mistrz, między którymi rodzi się uczucie. Pomysł na film niczym odgrzewany kotlet, choć zapewne część z Was wyruszy do kin aby sprawdzić jaki duet stworzy ta nieoczekiwana para aktorska.

BYŁ SOBIE LAS

Zdobywca Oscara Luc Jacquet skupiający się na pięknie nieznanej nam przyrody tym razem chce zabrać widzów do krainy lasów deszczowych w Peru i Gabonie. Zapewne będzie to majstersztyk pod względem zdjęć i dźwięków. Do znalezienia w kinach studyjnych.

WILKOŁACZE SNY

Duński horror to coś z czym jeszcze się nie spotkałam. Film nagrodzony na ostatnim Camerimage w kategorii debiutu operatorskiego Nielsa Thastruma. Nastolatka zauważa zmiany w swoim ciele, których nie jest w stanie kontrolować. Wkrótce na wyspie zaczynają umierać ludzie...


PREMIERY 13 MARCA

KOPCIUSZEK

Disneyowska wersja kultowej bajki z Cate Blanchett, Heleną Bonham Carter i Stellanem Skarsgårdem na dużym ekranie. W rolach głównych młodzi aktorzy znani dotąd z seriali Lily James i Richard Madden (Robb Stark z "Gry o tron"). Oby tym razem wyszło coś lepszego od "Tajemnic lasu".

GLORIA

Hiszpański film o dojrzałej kobiecie czerpiącej energię i radość z tańca. Na parkiecie poznaje interesującego mężczyznę, z którym postanawia zawalczyć o szczęście. Nie ma natomiast ochoty rezygnować z własnej niezależności i wolności ducha. Główna rola w wykonaniu Pauliny Garcii została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie.

GANG ROSENTHALA

Prawdziwa historia żydowskich gangsterów, którzy w latach 50-tych zorganizowali największy napad na Narodowy Bank Rumuński. Zostali skazani na śmierć, ale przed egzekucją zmuszono ich do wystąpienia w filmie dokumentalnym o ich dokonaniach, szerzącym propagandę komunistyczną. Twórcy filmu obiecują, że będzie się z czego pośmiać.

CHAPPIE

Naukowcy tworzą policyjnego androida, który posiada własną tożsamość i uczucia. Chappie zostaje ukradziony przez bandę gangsterów wykorzysujących go do złych celów. Fani "Dystyktu 9" i "Elizjum" powinni być zadowoleni kolejnym dziełem reżysera Neilla Blomkampa.

ŹRÓDŁO NADZIEI

Russel Crowe staje za kamerą jak i przed nią. Reżyser i odtwórca głównej roli Australijczyka chce zabrać widzów do Turcji lat 20-tych w poszukiwaniu swoich trzech zaginionych po bitwie o Gallipoli synów. Film został doceniony przez Australijski Instytut Filmowy.


PREMIERY 20 MARCA

SILS MARIA

Słynna aktorka wraz ze swoją asystentką spędzają kilka dni w Alpach pomiędzy planami filmowymi. W wyniku kilku niespodziewanych zdarzeń kobieta zagłębia się w swoje wnętrze i próbuje przygotować do swojej największej roli – zagrania samej siebie. Co zaskakujące mówi się, że Juliette Binoche nie podołała tej roli, a na jej tle wybiła się Kristen Stewart doceniona przez jury Cezarów.

ŻONA POLICJANTA

Film, który ominęłam na tournee Festiwalu Nowych Horyzontów i wciąż tego żałuję. Młode, sympatyczne małżeństwo: ona realizuje się jako matka, uśmiechnięty mąż pracuje w policji. Ale za drzwiami ich małego domu rzeczywistość nie jest już taka kolorowa. Pokonany przez frustrację mężczyzna zaczyna znęcać się nad żoną, ta popada w depresję. Nie rozstaną się, bo razem trzyma ich toksyczna, kompulsywna miłość. Nagroda Specjalna Jury na festiwalu w Wenecji. Szukajcie w kinach studyjnych.

EX MACHINA

Programista jednej z największych firm internetowych wygrywa konkurs, którego nagrodą jest tygodniowy pobyt w górskiej posiadłości swojego szefa. Okazuje się, że w ten sposób mężczyzna staje się częścią przełomowego eksperymentu związanego ze sztuczną inteligencją.


PREMIERY 27 MARCA

GUNMAN: ODKUPIENIE


Wystarcza mi widza, że w głównych rolach występują Sean Penn i Idris Elba, a już wiem że muszę zobaczyć ten film! W dodatku film opowiada o agencie odwracającym się od organizacji dla której pracował. Czyli w końcu kino akcji w doborowej obsadzie.

Komentarze

Popularne posty