Do kina marsz! #6 - premiery w czerwcu

W kinach sezon ogórkowy w pełni czyli naprawdę ciężko wybrać z dziesiątek filmów premierowych w tym miesiącu wybrać kilka, które warto zobaczyć na wielkim ekranie. Dlatego na czerwiec zaproponuję Wam tylko 2 dokumenty i 3 ambitniejsze produkcje, a pozostałe tytuły traktujcie jako niezobowiązującą rozrywkę.

PREMIERY 5 CZERWCA

AGENTKA

Kto oglądał „Gorący towar” lub „Druhny” wie, że Melisa McCarthy to wulkan energii doskonale sprawdzający się w filmach komediowych. Tym razem nasza poczciwa grubaska wciela się w pracownicę CIA, której niepozorny wygląd mianuje ją do wykonania specjalnej misji. Kino akcji z humorem.

SZKOŁA BABEL
Francja jest krajem kojarzącym się z wielokulturowością, w mediach wciąż mówi się o tym jakie narodowości przyjeżdżają tam z marzeniami o lepszej przyszłości. Dokument „Szkoła Babel” pokazuje rok z życia klasy adaptacyjnej dla młodzieży spoza granic Francji. Dzieciaki uczą się tolerancji wobec odmienności, a także przystosowują się do nowej społeczności.

PREMIERY 12 CZERWCA

TIMBUKTU

Francuski kandydat do Oscara to obraz życia małej afrykańskiej wioski, której narzucony został reżim islamski. Miałam okazję zobaczyć już ten film podczas Wiosny Filmów i od dawna żaden film nie zaskoczył mnie tak zrównoważoną formą w sytuacji, gdy opowiada o dramacie ludzi pozbawianych wolności. Bardzo polecam ambitnym kinomanom. 

MAGICAL GIRL

Tegoroczny zwycięzca Scope 50 w końcu trafia do kin! Akcja rozgrywa się między bezrobotnym ojcu chorej dziewczynki, dla której stara się spełnić jej marzenie – zdobyć suknię rodem z japońskiej bajki a przypadkowo spotkaną Barbarą, skrywającą demoniczną przeszłość.  Jeśli jesteście fanami kina hiszpańskiego ten film na pewno Wam się spodoba. Ale też Ci, którzy szukają czegoś niekonwencjonalnego nie będą rozczarowani. Być może wezmę udział w pokazie tego filmu w Gdańsku w Kinoport, jeśli będę znała szczegóły poinformuję Was na Facebooku.

PREMIERY 19 CZERWCA

DZIEWCZYNA WARTA GRZECHU

Komedia o tym jak żonaty mężczyzna(Owen Wilson) spotyka na swojej drodze uroczą, młodą panienkę lekkich obyczajów (Imogen Poots). Tak miło spędzają wieczór, że zauroczony reżyser proponuje jej dużą sumę pieniędzy za…rezygnację z zawodu i podjęcie się swojego wymarzonego zajęcia. Okazuje się, że Izzy pragnie zostać aktorką, więc nie pozostaje jej nic innego niż spróbowanie swoich sił na castingu do broadwayowskiej sztuki wystawianej przez nowo poznanego reżysera.  

JESTEM FEMEN
Dokument o ukraińskiej grupie kobiet walczących o wolność słowa. Ich kontrowersyjne wystąpienia w publicznych miejscach z gołymi piersiami głoszącymi hasła protestu. Bohaterką filmu jest Oksana Shachko, jedna ze współzałożycielek Femen, zajmująca się kreatywną stroną manifestacji.

STARY CZŁOWIEK I MOŻE
Skandynawowie lubią opowiadać o starszym, doświadczonym pokoleniu, które nie traci wigoru. Tym razem Finowie biorą na warsztat staruszka zgorzkniałego i wkurzonego światem, który go otacza. Nie rozumie rodziny swojego syna, która dostosowując się do dzisiejszego świata pędzi za dobrobytem, zamiast znaleźć czas na bycie ze sobą.

PREMIERY 26 CZERWCA

MINIONKI

Tym razem cofamy się w czasie z Minionkami, na lata przed pojawieniem się Gru. Od zawsze te stworki szukały przywódcy, nie zawsze z dobrym skutkiem. Wręcz naturalnym było dla nich działanie z siłami zła, w poszukiwaniu takich ludzi przemierzają cały świat.

FENIKS

Niemiecki dramat o rozliczaniu się z wojenną przeszłością. Nelly fizycznie wyniszczona wychodzi z Auschwitz. Wraca do Berlina, gdzie stara się odnaleźć swojego męża, którego podejrzewa o wydanie jej nazistom. Po ocenach znajomych na Filmwebie widzę, że to bardzo dobry film, więc i ja będę próbowała obejrzeć go w najbliższym czasie.

LATO W PROWANSJI

Jean Reno w roli dziadka? Zgadza się, znany aktor osiągnął już wiek, w którym takie role uchodzą za codzienność. Trójka rodzeństwa po raz pierwszy spędza wakacje u dziadka w Prowansji, którego nigdy wcześniej nie mieli okazji poznać ze względu na dawne waśnie rodzinne. Jeśli zgodnie z francuską tradycją filmową „Lato w Prowansji” zachowa w sobie umiejętnie wymierzone proporcje komedii, dramatu i rodzinnego ciepła to będzie to bardzo przyjemny film. 

Komentarze

Popularne posty