Nowości kinowe, które muszę obejrzeć

1. Blue Jasmine reż. Woody Allen premiera: 23 sierpnia

Mistrz komedii po serii filmów obsadzonych w europejskich miastach, wraca do Stanów. Akcja filmu przedstawia losy nowojorskiej kobiety luksusowej(w tej roli Cate Blanchett), której mąż zostaje oskarżony o defraudację, a jego konta zablokowane. Odtąd biedna Jasmine postanawia uciec z miasta i zamieszkuje u siostry w Los Angeles, gdzie oczywiście wplątuje się w zawiłe relacje damsko-męskie. Z niecierpliwością czekam na efekty pracy nowego duetu Blanchett-Allen, ponieważ ta genialna aktorka potrafi cudownie przepoczwarzać się między gatunkami, co może dać filmowi Allena nowy wydźwięk.

2. jOBS reż. Joshua Michael Stern premiera: 30 sierpnia
 Filmowa biografia słynnego twórcy Apple, Steve Jobsa na pewno przyciągnie przed ekrany kin ogrom widzów. Film realizowany był z wielkim rozmachem i już dzisiaj spekuluje się o jego możliwych nominacjach do Oscarów. Ciekawi też postać głównego bohatera grana przez Ashtona Kutchera i jego rzeczywiste wcielenie się w Jobsa, co jest zaskakująco uderzające na zdjęciach. Przy okazji polecam książkę „Być jak Steve Jobs” autorstwa Leander Kahney, która odkrywa tajniki sukcesu Apple i żelazne zasady firmy.


3. Diana reż. Oliver Hirschbiegel premiera: 20 września

Ostatnie dwa burzliwe lata życia księżnej Diany, uwielbianej przez Brytyjczyków „królowej ludzkich serc” w wykonaniu Naomi Watts. Oczekuje tego filmu bardzo bardzo, moim zdaniem Watts genialnie wcieli się w tę rolę i zapewne padną nominacje do Oscarów.

4.Wałęsa. Człowiek z nadziei reż. Andrzej Wajda premiera: 4 października
 Czy mistrz Wajda i niepozorni, choć od lat nagradzani aktorzy Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska udźwigną historię butnego elektryka, który został głosem narodu i nie zrobią z tego filmu patetycznej papki? Pozostaje tylko sprawdzić na wielkim ekranie.

5. Igrzyska śmierci:W pierścieniu ognia reż. Francis Lawrence premiera: 22 listopada
 Druga część popularnego filmu akcji, tym razem ma zaskoczyć widzów buntem ludności przeciw okrutnej władzy. Jak w obliczu takiej sytuacji postąpią zwycięscy Głodowych Igrzysk? Twórcy zapewniają, że nie zabraknie wciągającej fabuły i zwrotów akcji, a fani tej sagi na pewno nie zawiodą i licznie odwiedzą kina.

Ja już nie mogę się doczekać, a wy?

Komentarze

Popularne posty