Co w ten weekend - Party Girl, Before Kamera Akcja i Warszawskie Targi Książki

Spieszę do Was z informacjami co będę robić w ten weekend, oczywiście w ramach kultury ;)

Jutro wyruszam na Before Kamera Akcja w Łodzi, zatem będę uczestniczyć w spotkaniu młodych ludzi zainteresowanych krytyką filmową. Podczas dwóch dni będę miała okazję zobaczyć zwycięzcę tegorocznego Berlinale – „Taxi Teheran” Jafara Panahiego, a także film Urszuli Antoniak „Strefę nagości” i debiut Basa Devosa „Violet”. Kusi mnie też nocny maraton z „The Story of Film: Odyseja filmowa” - 15 części dokumentu o historii kina na przestrzeni dekad na całym świecie. Myślę jednak, że Łódź przyciągnie mnie swoimi nocnymi atrakcjami i zagłębię się w poznawanie tego miasta. Nie mogę się doczekać na sobotnią Noc Muzeów, oby udało mi się trafić do Muzeum Kinematografii. Jeśli tak się stanie, to na pewno szybko podzielę się tym faktem na Facebooku.

Ale nie tylko Łodzią kinoman żyje ;) W niedzielę zawitam w Warszawie na targach książki na Stadionie Narodowym.  Jest to największe w Polsce wydarzenie dla fanów literatury, umożliwiające spotkanie ze swoimi ulubionymi autorami, kupno nowych tytułów i uczestniczenia w ciekawych warsztatach. Tegorocznym gościem honorowym jest Francja, a konkretnie liczni francuscy pisarze m.in. Anne Brouillard, Patrick Deville, Sylvie Germain, Pierre Lemaitre. Jestem przekonana, że w moje ręce trafią nowe książki, zapewne uda mi się poznać nowe wydawnictwa i autorów. Na pewno po powrocie zaprezentuje Wam swoje zdobycze.

Przypominam Wam jeszcze o filmie „Party Girl”, który był moim faworytem w projekcie Scope 50 (pisałam o nim tutaj). Mimo, że ten tytuł w generalnej klasyfikacji zajął 2 miejsce to Gutek Film postanowił również podjąć się jego dystrybucji w naszym kraju. I właśnie już jutro „Party Girl” wchodzi do kin. Aby zachęcić Was do wyboru tego filmu podczas kolejnej wizyty w kinie, załączam fragmenty promocyjne „Party Girl”.


PS. A jak Wy będziecie delektować się kulturą w ten weekend? J

Komentarze

  1. Na kogo bedziesz polować na Targach??

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety na targach byłam jedynie w niedzielne popołudnie i nie spotkałam już żadnego autora :( Mimo to jestem zadowolona z pierwszego pobytu na tym wydarzeniu i na pewno nie będzie to ostatni raz :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty